Testowane na zwierzętach...

Ten temat od lat budzi emocje, od lat obrońcy praw zwierząt walczą o zaprzestanie takich testów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, na czym polegają takie testy. Niestety, testowanie kremu na zmarszczki NIE polega na smarowaniu królika kremem... polega na zatruwaniu jego organizmu na wszelkie sposoby skrajnie dużymi wartościami poszczególnych składników, aby sprawdzić co się stanie jeśli jakaś "nierozważna" klientka zje całe opakowanie... patrzą czy przeżyje karmienie truciznami, pryskanie w oczy, smarowanie kwasem, patrzą co się dzieje ze skórą, jak rosną guzy rakowe... nieustannie sprawdzają, czy papierosy wciąż trują małpki, czy w jakiej ilości lakier do włosów oślepia królika, od jakiej ilości... ach, szkoda gadać. :((

Tymczasem na całym świecie co 6 sekund ginie w męczarniach jakiś zwierzak w laboratorium!

Filmy zawierają zdjęcia drastyczne:

http://www.youtube.com/watch?v=Azuwpxu8Bqs
http://www.youtube.com/watch?v=rgb-iEEJemc&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=ZCZO7vE4lB0&NR=1

Strona "Klub OK" - Strona oprócz listy opisuje m.in. warunki, jakie dana firma musi spełnić i wiele innych ważnych informacji.

Klub OK udostępnia pełny, aktualny wykaz firm "cruelty-free" - oraz wykaz firm nie testujących produktów na zwierzętach w Polsce - niestety takich firm jest dramatycznie mało.

Firmy testujące kosmetyki na zwierzętach - bardzo dużo nazw dobrze nam znajomych...

Strona PETA - People for the Ethical Treatment od Animals

kabanta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com