Wciaz strzelają do naszych psów!

Tutaj zbieram przede wszystkim informacje o zwierzętach postrzelonych i zastrzelonych przez myśliwych. Znajdą się też linki i notki o obowiązujących przepisach i planowanych zmianach ustaw. Wszystko zaczyna się od linku do strony stworzonej przez właściciela Floriana, husky'ego, który został zastrzelony w styczniu 2009 na spacerze przez myśliwych - polecam ją: zawiera wiele przydatnych informacji.

www.zabilimipsa.pl - Powiedz stop odstrzałom - strona dla Floriana, zastrzelonego w styczniu 2009, i dla wszystkich innych psów - serdecznie polecam. Jest tam lista odstrzelonych psów, informacja o obowiązujących przepisach, co zrobić na miejscu zdarzenia, mapa odstrzeleń, oraz forum;

31.01.2011, TVN Reportaże - "Myśliwy zastrzelił psa rasy husky" - o Florianie...;

Juliusz Ćwieluch, Przekrój 2006 - "Sezon polowań na psy" - stary, bardzo stary artykuł, ale - niestety - wciąż aktualny!  Jest tu wszystko: o ilościach psów odstrzelonych przez myśliwych, o zachowaniu myśliwych wobec psów, o niedopełnianych obowiązkach władz od gminy do ministerstwa takich jak masowe sterylizacje i elektroniczna rejestracja (przypominam, że artykuł jest z marca 2006), o "niskiej szkodliwości", a przede wszystkim o wielkim problemie bezdomnych psów...

19.04.2009, Newsweek - "Odrażający, obłudni, z piórkiem...". W dniu wolnym od pracy przebierają się w cudaczne stroje, wtykają sobie w kapelusiki pióra, biorą trąbki i idą w las. Przychodzą do cudzego domu i zabijają jego mieszkańców. Świetny, ostro napisany artykuł - wgląd do światka morderców zwierząt - polecam.

20.02.2011, Facebook - "Protest przeciw PZŁ" - na facebooku powstało wydarzenie gromadzące ludzi, którzy chcą walczyć z Polskim Związkiem Łowieckim - chodzi o uchwalenie nowej ustawy, w której zamiast strzelania będzie wyłapywanie bezdomnych psów i kotów.

________________

Aktualizacja 16.02.2011 - myśliwi buntują się przeciw nowelizacji ustawy - sami sobie wyliczyli szkody wyrządzane przez bezdomne psy i koty, a tak naprawdę mają ochotę sobie bezkarnie postrzelać;
a tymczasem znów zastrzelono psa - tym razem ukryli psa, zakopali pod śniegiem i zwiali!!

16.02.2011, Newsweek, Gazeta Prawna - "Myśliwi: Dzikie psy i koty są niebezpieczne."

24.01.2011, eKutno - "W Mnichu myśliwi zabili psa i uciekli. Policja już ich szuka."

________________

Aktualizacja 25.02.2011 - Prokurator generalny Andrzej Seremet zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego przepis pozwalający strzelać myśliwym do psów i kotów:

25.02.2001, gazeta.pl - "Prokurator w obronie psów i kotów";

Na stronie (po lewej stronie artykułu) jest też sonda "Czy leśniczy powinni mieć prawo do strzelania do 'zdziczałych psów i kotów'?" Jeśli nie zgadzasz się na strzelanie psów i kotów, jeśli uważasz, że zbyt dużo jest pomyłek, że wyłapywanie jest lepszym sposobem - dodaj swój głos.

kabanta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com