Rozmowa z Filipem Barche...

28.09.2010, greenway.pl - "Zwierząt nikt nie pyta czy chcą być zabite" - rozmawia: Diana Dziworska

"Rozmowa z Filipem Barche - pierwszy w Polsce doprowadził do skierowania sprawy o zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem do sądu, po uchwaleniu polskiej ustawy o ochronie zwierząt. Inspektor ds. zwierząt z 20-letnim stażem. Weganin. Za swoją działalność na rzecz praw zwierząt otrzymał nagrodę Klubu Gaja. Dokonał ponad 14 000 interwencji, nie tylko w Polsce. Współautor książek i autor tysięcy publikacji oraz... kilku wierszy."

28 lipca 2009, 43dom.pl - "Jak wizyta w rzeźni zmieniła moje życie", autor: Filip Barche

"Nigdy nie zapomnę tego, jak wstydziłem się za własny gatunek, który zdolny jest do takich zbrodniczych zachowań. Rzeźnia zmieniła mnie w ciągu jednego dnia. Zmieniła całe moje życie. Tam zrodził się mój sens istnienia. Walka o lepsze życie uciskanych zwierząt. Moje początki wegetariańskiej drogi zaczęły się tak naprawdę gdy byłem małym dzieckiem, na początku szkoły podstawowej. Pamiętam do dziś tą scenę. Lekcja religii w sali na parterze w jednym z toruńskich kościołów. Ksiądz (który wydawał się, że jest bardzo miły) mówił coś o miłości..."

_________
Myślę, że te wprowadzenia są wystarczająco zachęcające, więc bez komentarza od razu zapraszam do lektury tych artykułów.

Warto też zaglądać na blog Filipa Barche - dla wrażliwych na los zwierząt i odpornych na tyle, żeby móc pomagać...

Poniżej wstawiam wybiórczo linki do niektórych postów - a w nich pytanie o to, gdzie kończy się sztuka, a zaczyna bestialstwo:

Wnioski zostawiam czytelnikom, dla mnie najważniejszy jest taki - trzeba wszem i wobec mówić, że to nam się nie podoba, inaczej nigdy nic się nie zmieni na lepsze.

Blog jednak zawiera nie tylko drastyczne opisy - warto go dobrze przejrzeć (chociaż niestety nie jest łatwy w śledzeniu postów), bo są tam przeróżne informacje, także o kursach, o materiałach prasowych, wiele mocnych komentarzy, adresy petycji do podpisania... Materiał na długie wieczory do czytania.

kabanta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com