człowiek przez duze C

Kraków: ma 90 lat. Jest niewidoma, ale codziennie odwiedza koty w schronisku

niedziela, 18 marca 2012

17.03.2012, krakow.naszemiasto.pl - Kraków: ma 90 lat. Jest niewidoma, ale codziennie odwiedza koty w schronisku. Dziewięćdziesięcioletnia, prawie niewidoma kobieta każdego dnia jest w azylu. Nieważne, czy pada deszcz, czy jest ślisko. Przyjeżdża odwiedzić swego podopiecznego, 4-letniego Kiciusia, odłowionego na bulwarach - pisze Magda Hejda

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Rozmowa z Filipem Barche...

sobota, 25 czerwca 2011

28.09.2010, greenway.pl - "Zwierząt nikt nie pyta czy chcą być zabite" - rozmawia: Diana Dziworska

"Rozmowa z Filipem Barche - pierwszy w Polsce doprowadził do skierowania sprawy o zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem do sądu, po uchwaleniu polskiej ustawy o ochronie zwierząt. Inspektor ds. zwierząt z 20-letnim stażem. Weganin. Za swoją działalność na rzecz praw zwierząt otrzymał nagrodę Klubu Gaja. Dokonał ponad 14 000 interwencji, nie tylko w Polsce. Współautor książek i autor tysięcy publikacji oraz... kilku wierszy."

28 lipca 2009, 43dom.pl - "Jak wizyta w rzeźni zmieniła moje życie", autor: Filip Barche

"Nigdy nie zapomnę tego, jak wstydziłem się za własny gatunek, który zdolny jest do takich zbrodniczych zachowań. Rzeźnia zmieniła mnie w ciągu jednego dnia. Zmieniła całe moje życie. Tam zrodził się mój sens istnienia. Walka o lepsze życie uciskanych zwierząt. Moje początki wegetariańskiej drogi zaczęły się tak naprawdę gdy byłem małym dzieckiem, na początku szkoły podstawowej. Pamiętam do dziś tą scenę. Lekcja religii w sali na parterze w jednym z toruńskich kościołów. Ksiądz (który wydawał się, że jest bardzo miły) mówił coś o miłości..."

_________
Myślę, że te wprowadzenia są wystarczająco zachęcające, więc bez komentarza od razu zapraszam do lektury tych artykułów.

Warto też zaglądać na blog Filipa Barche - dla wrażliwych na los zwierząt i odpornych na tyle, żeby móc pomagać...

Poniżej wstawiam wybiórczo linki do niektórych postów - a w nich pytanie o to, gdzie kończy się sztuka, a zaczyna bestialstwo:

Wnioski zostawiam czytelnikom, dla mnie najważniejszy jest taki - trzeba wszem i wobec mówić, że to nam się nie podoba, inaczej nigdy nic się nie zmieni na lepsze.

Blog jednak zawiera nie tylko drastyczne opisy - warto go dobrze przejrzeć (chociaż niestety nie jest łatwy w śledzeniu postów), bo są tam przeróżne informacje, także o kursach, o materiałach prasowych, wiele mocnych komentarzy, adresy petycji do podpisania... Materiał na długie wieczory do czytania.

kabanta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Prokurator Chrząszcz

środa, 19 stycznia 2011

"Wyobraź sobie, że jesteś kotem" - niezwykły człowiek prawa... Gdy pisałam "niezwykły" ręka mi zadrżała, bo przecież tak powinni zachowywać się wszyscy ludzie... ale niestety to ten człowiek odbiega od smutnej, polskiej normy.

Waldemar Chrząszcz z Brzegu na Opolszczyźnie, mieszka z żoną i stadem czworonogów - spadkiem po skazanych na odsiadkę lub ofiarach przestępstw. Śledczym jest od 25 lat. Często zaprasza na rozmowę albo sam idzie do ludzi, którzy dręczą zwierzęta. Gdy perswazje nie skutkują, pisze doniesienia do własnej instytucji, by się potem tymi sprawami zajmować.

kabanta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com