UWAGA! mrozy!!!

Mróz nie odpuszcza i niestety ma być jeszcze większy. Pamiętajmy o zwierzakach bo bez naszej pomocy mogą nie przetrwać tego bardzo niebezpiecznego dla nich czasu! Pamiętajmy, że na mrozie łańcuch lub kolczatka mogą spowodować bolesne rany,... że uszy zwierząt, łapy, ciało tak samo jak ludzkie są narażone na odmrożenia,... że mimo futra zwierzę może zamarznąć!...

Psy na podwórzach - nie powinny być na łańcuchach! Jeśli nie ma innego wyjścia, zwierzę musi mieć na szyi skórzaną lub materiałową obrożę (metalowy łańcuch przymarza do ciała!). Musi mieć też zapewnioną możliwość ruchu i ogrzania się. Jeśli nie możemy dać mu schronienia w ciepłym pomieszczeniu, zadbajmy o to, by miał dobrze ocieploną budę wyścieloną słomą i z osłoniętym wejściem. Zwierzę powinno dostawać bardziej kaloryczną karmę i mieć ciepłą wodę.

Zwierzęta w schroniskach - dla wielu schroniskowych staruszków, szczeniąt, psów o krótkiej sierści, czy chorych jedynym ratunkiem może być adopcja lub dom tymczasowy. Ofiarowanie zwierzakowi domu choćby na parę najzimniejszych tygodni to często dla niego jedyna szansa na przeżycie. Jeśli macie możliwość uratować chociaż jednego z nich to koniecznie wybierzcie się do najbliższego schroniska.

Zimą jeszcze bardziej niż zwykle schroniska potrzebują słomy, koców, kołder, kubraczków dla psów, karmy dla zwierzaków, zwłaszcza wysokokalorycznej - takie darowizny to też jest ogromna pomoc.

Zwierzęta bezdomne i wolnożyjące - Dokarmiajmy ptaki i bezdomne zwierzęta. Zostawmy uchylone okienko w piwnicy lub w innym pomieszczeniu gdzie koty mogłyby się schronić przed zimnem. Reagujmy kiedy widzimy zwierzę w nieodpowiednich warunkach. Nie przechodźmy obojętnie obok zbłąkanego, przemarzniętego zwierzaka! Jeśli nie możemy się nim zaopiekować to koniecznie należy powiadomić odpowiednie służby: policja, straż miejska, schronisko, organizacje prozwierzęce (można dzwonić pod numer interwencji kryzysowej 112).

Tu znajdziesz informacje o starszych psiakach do adopcji - Psiegrane marzenia.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com