Sylwester a środki uspokajające

Jeśli rzeczywiście musimy zastosować środki uspokajające... Ponieważ psy bardzo różnie reagują na takie leki, najlepiej skonsultować się z wetem, choćby telefonicznie. Ja mogę z własnego (i znajomych psiarzy) doświadczenia polecić:

OKSAZEPAM - niestety na receptę (w dawce 0,2-0,5mg na kg, proponuję na początek podać 0,2mg na kg tym co się mniej denerwują, a tym co bardzo 0,4mg /kg). Zaletą oksazepamu jest to, że działa przeciwlękowo, nasennie, podwyższa próg reaktywności psa. Zaczyna działać po ok. 1 godzinie.

VALUSED - preparat ziołowy, bez recepty. W opinii psiarza-zielarza skuteczny i bezpieczny dla psów. Jedyny minus psy są ospałe, ale bardzo spokojne. Psy powyżej 50 kg 4-5 kapsułek dziennie, psy 25-45 kg 3x dziennie po 1 kapsułce, psy 10-25 kg 2x dziennie po 1 kapsułce rano i wieczorem, psy do 10 kg 1 kapsułka dziennie. Trzeba pamiętać, że Valused podajemy tylko docelowo, nie podajemy ciągle.

FEROMONY DAP - D.A.P. to skrót od Dog Appeasing Pheromones, czyli psie feromony uspokajające, kojące. Feromony te wydziela każda karmiąca suka w pierwszych dniach po oszczenieniu. Ich zadaniem jest uspokajanie szczeniąt i dodawanie im otuchy. Udowodniono, że uspokajające właściwości tych feromonów utrzymują się również u dorosłych psów. Produkt zawiera syntetyczny odpowiednik. Mogą być instalowane do kontaktu lub w sprayu. Należy stosować je przed wydarzeniem i jakiś czas po (opis w ulotce), w pomieszczeniu, w którym przebywa pies.

KALM AID w płynie - wywołuje stan relaksacji i uspokojenia nie powodując jednocześnie senności. KalmAid to skuteczny szybko działający preparat, który sprzyja relaksacji i zmniejsza nadpobudliwość nerwową. Przy dłuższym stosowaniu dawkowanie: do 5 kg - 2,5 ml dziennie, 5-10 kg 5 ml dziennie, 10 -20 kg 7,5 ml dziennie, 20-30 kg 10 ml dziennie, ponad 30 kg 12,5 ml dziennie. Przy pojedynczych zdarzeniach mogących wywołać strach lub niepokój należy podać podwójną dawkę właściwą dla masy ciała zwierzęcia, najlepiej godzinę przed spodziewaną sytuacją stresową. KalmAid można podawać po zmieszaniu z karmą lub bezpośrednio na tył języka. Podawana ilość preparatu może zostać zredukowana przy zaobserwowaniu poprawy lub podana powtórnie w razie potrzeby. Preparat może być bezpiecznie stosowany u szczeniąt i kociąt w dawce 0,5 ml na 1 kg masy ciała.

NIE POLECAM SEDALINU - zawiera acepromazynę: wyostrza zmysł słuchu, wcale nie działa przeciwlękowo, a jedynie nasennie i obniżając ruchliwość zwierzęcia, zasadniczo nie wpływając na świadomość. W rezultacie zwierzak odczuwa lęk, a jedynie nie może nic z tym zrobić, co daje właścicielowi pozytywne wrażenie relaksacji psa. A tak nie jest! Nie uspokaja, a jedynie unieruchamia zwierzę, więc psiak wciąż słyszy ten przerażający hałas, ale nie może przed nim uciec... W ulotce napisane jest, że celem jego działania jest wyeliminowanie reakcji obronnych zwierząt podczas krępowania lub badania... Nadaje się np. przy wyłapywaniu psów bezdomnych, czy u weterynarza gdy do przeprowadzenia badań trzeba psa trochę ogłupić. Ale na Sylwestra zdecydowanie lepiej wybrać inne środki.

kabanta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com