choroby i leczenie

Warszawa - seminarium "Pierwsza pomoc psom" i inne

piątek, 16 marca 2012

Na zajęciach z pierwszej pomocy doświadczeni ratownicy przedstawią metody rozpoznawania objawów oraz czynności, które może wykonać właściciel, zanim chory lub ranny pies trafi w ręce lekarza weterynarii. Trener wyjaśni subtelności związane z komunikacją ze strony chorego psa, a także wpływ zachowania opiekuna na samopoczucie chorego psa.

Szczegóły i informacje o pozostałych szkoleniach na stronie http://warszawa.dogmasters.pl/seminaria_pierwszapomoc

Zapraszam w imieniu organizatorów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Artroskopia w praktyce

wtorek, 29 listopada 2011

Moja Banta od dawna ma problemy z kolanami - miała zerwane więzadła, parę lat temu miała operacje obu łap. Niestety jej stawy są mocno zdegenerowane (skutek blisko półrocznego szukania przyczyny bólu - była leczona na młodzieńcze zapalenia, szukano dysplazji, dopiero dr Janicki zdiagnozował ją prawidłowo). Na degenerację stawów nic nie poradzimy, możemy jednak starać się zwolnić tempo jej postępowania - preparatami na stawy, zabiegami przeciwzapalnymi, ograniczaniem ruchu...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Artroskopia w praktyce

   

Wybrane choroby spotykane u psów w skrócie:

wtorek, 25 stycznia 2011

Zbiór krótkich notek o wybranych chorobach spisany przez dwoje hodowców - dobry punkt wyjściowy do dalszych poszukiwań. Obejmuje najczęściej spotykane choroby szczenięce i wieku dojrzewania, choroby odkleszczowe i inne najczęściej spotykane schorzenia psów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Wybrane choroby spotykane u psów w skrócie:

   

Dysplazja

wtorek, 25 stycznia 2011

Dysplazja stawów biodrowych to najczęściej znany, dziedziczny zespół chorobowy wśród ras dużych i olbrzymich. Ale nie oznacza to, że dotyczy on jedynie tych ras psów, niestety rasy średnie, małe i miniaturowe też cierpią na dysplazję, jednak dużo rzadziej i u nich ten problem jest bagatelizowany. Dysplazja stawów biodrowych została opisana już w 1935 roku w USA i od tego czasu pojawiło się mnóstwo opracowań naukowych. Choroba ta jednak nie odnosi się jedynie do stawów biodrowych. W podobnym procencie w populacji, występuje dysplazja stawów łokciowych i kolanowych, jednakże ze względu na inną budowę anatomiczną, są one mniej dokuczliwe i często nierozpoznawalne.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Dysplazja

   

Kleszcze i choroby odkleszczowe

czwartek, 20 stycznia 2011

Jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co zrobić gdy kleszcz się wbije, jakie są objawy chorób odkleszczowych, jak wygląda leczenie...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Kleszcze i choroby odkleszczowe