A może przygarniesz starszego psa?

  • Możesz go przygarnąć na stałe,
  • możesz dać mu dom tymczasowy do czasu znalezienia stałego,
  • możesz też pomóc nam w szukaniu odpowiedniego domu.

Dlaczego miałbyś to zrobić?

Dlatego, że czasem to jedyny sposób na uratowanie im życia. Stary pies w schronisku nie ma dużych szans dożyć swoich lat w spokoju - inne psy takie staruszki atakują, wręcz zagryzają, ludzie z braku miejsca je usypiają, jako najsłabsze... a one same nie walczą, umierają samotnie, gdzieś w kącie, niezauważane.

Dlatego, że - w odróżnieniu od szczeniaków i młodych psów - starsze nie wymagają wielogodzinnych spacerów, biegania, rzucania patyków, nie gryzą butów z nudów, nie niszczą mebli z nadmiaru energii, nie wymagają treningu, w ogóle oczekują niewiele... Ciepłego kąta i ciepłych słów, pogłaskania, czasem miejsca na kanapie, krótkiego, spokojnego spacerku, czułości i kontaktu z człowiekiem.

Dlatego, że starszy psiak jest świetnym kompanem dla starszej osoby, która nie ma już sił na opiekę nad młodszym zwierzęciem. Starsze osoby, często mieszkające samotnie, nie wychodzą z domu bez potrzeby i tak samo jak starsze pieski, powoli zwijają się w niezauważalną kulkę. Taki piesek daje im powód do wyjścia z domu, do zagadania z innymi właścielami piesków. Starszy człowiek przy takim piesku i starszy piesek przy starszym człowieku... odżywają, nabierają energii i formy, zaczynają się uśmiechać!

Dlatego, że taki pies przygarnięty do domu tymczasowego, otoczony troskliwą opieką, kwitnie, staje się bardziej atrakcyjny, radosny i otwarty - a dzięki temu ma szanse na stałą adopcję.

Dlatego, że w domku tymczasowym pies po operacji czy zabiegu ma szanse w pełni dojść do zdrowia (na co nie ma szans w schronisku, przez co często w ogóle nie jest leczony ani operowany) a taki pies - zdrowy, w dobrej formie - łatwiej znajdzie dom stały.

Dlatego, że mniej psiaków w zawsze przepełnionych schroniskach to lepsze warunki dla pozostałych.

-----------
Jeśli wciąż masz wątpliwości - poczytaj także te artykuły:  www.psiegranemarzenia.pl
- tutaj też możesz wybrać jednego z cudownych piesków.

Zobacz też wątek adopcji starszych psów na Facebooku


Uwaga: wiele schronisk i fundacji pomaga w takich przypadkach w transporcie i w kosztach leczenia i wyżywienia.

kabanta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com