jaki pies? skąd?

Oczywiście gdy decyzja zapadnie na "TAK"...

Pora wybrać jaki ten pies powinien być, pomyśleć skąd go wziąć, przygotować siebie i dom na przybycie nowego mieszkańca. W tym dziale znajdziesz informacje, które - mam nadzieję - pomogą Ci podjąć odpowiednie decyzje.

kabanta

Zanim kupisz psa w "pseudohodowli"

niedziela, 27 lutego 2011

Co to w ogóle takiego ta "pseudohodowla"?
Skąd mam wiedzieć, czy kupuję psa w "pseudohodowli"?
Co mi grozi, jeśli kupię psa w "pseudohodowli"?...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Zanim kupisz psa w "pseudohodowli"

   

A może przygarniesz starszego psa?

czwartek, 27 stycznia 2011

  • Możesz go przygarnąć na stałe,
  • możesz dać mu dom tymczasowy do czasu znalezienia stałego,
  • możesz też pomóc nam w szukaniu odpowiedniego domu.

Dlaczego miałbyś to zrobić?

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: A może przygarniesz starszego psa?

   

O pośrednictwie i nie tylko

środa, 26 stycznia 2011

Marzy mi się... marzy mi się, żeby kundelki były tak samo poważane jak psy rasowe. Nie chodzi mi wcale o cenę - różnica jest taka jak między rowerem a samochodem: mają po prostu inne zastosowanie; tak samo i kundelki mają trochę inną rolę w naszym życiu niż psiaki rasowe. Myślę tu jednak o staraniach, jakimi są otaczane rasowce... dobre karmy, pielęgnacja, wspólne spędzanie czasu, w czasie ciąży opieka weterynarza a przede wszystkim staranne dobieranie partnera, wybieranie przyszłych właścicieli, dopasowywanie do psa, testowanie charakterów szczeniąt itd. Chciałabym, aby kundelki też miały to wszystko. No, może przesadziłam, ale tylko trochę. Wystarczyłaby - gdy już uporamy się z bezdomnością i ograniczymy populację psów w Polsce - dobra opieka, świadome rozmnażanie i staranne wybieranie przyszłych właścicieli dla szczeniąt. Przecież kundelek tak samo jak rasowy pies zasługuje na dobrego pana, dbającego, rozumiejącego... na kochającą rodzinę.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: O pośrednictwie i nie tylko

   

Sturas czy jednoras?

poniedziałek, 24 stycznia 2011

Jestem absolutnie przekonana, że w dzisiejszym i przyszłym świecie jet miejsce i dla kundelków i dla psów rasowych. Nie dajcie sobie wmówić, że tylko pies rasowy da wam szczęście (bo np. "wiadomo co z niego wyrośnie"), ani tego, że to kundelki są wyborem jedynym właściwym (bo np. "rasowe są wynaturzone"). Przyznaję, w obu tych stwierdzeniach jest ziarenko prawdy, ale właśnie dlatego pamiętajcie, że wybieracie między "lewym a prawym" a nie między lepszym a gorszym.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Sturas czy jednoras?

   

Jak przygotować dom... i siebie

poniedziałek, 24 stycznia 2011

- na przyjazd małego psiaka:

Wielkimi krokami nadchodzi jedna z najwspanialszych chwil w Waszym życiu - już za parę dni odbierzecie swojego malutkiego szczeniaczka i od tej chwili to Wy będziecie dla niego najważniejszymi osobami w życiu. Na ten moment trzeba się bardzo dobrze przygotować, wszystko trzeba zapiąć na ostatni guzik, tak żeby uniknąć potem wielu problemów. Ze szczeniakiem jak z dzieckiem - przed jego pojawieniem się wiele rzeczy trzeba w domu pozmieniać i zakupić.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Jak przygotować dom... i siebie

   

Jak wybrać dobrą hodowlę:

poniedziałek, 24 stycznia 2011

Artykuł jest napisany pod kątem wyboru hodowli i pieska rasowego (z racji moich kontaktów wiele odniesień będzie w tym i w innych artykułach do hovawartów) - ale wszyscy, którzy chcą mieć kundelka, też powinni przeczytać ten tekst - one tak samo zasługują na dobrą opiekę, a każdy z nas zasługuje na pełnowartościowego szczeniaka, to będzie członek naszej rodziny na najbliższe kilkanaście lat.
Wspierajmy ludzi, którzy dobrze traktują swoje psy i oczekujmy wszystkiego co najlepsze.

Zdecydowaliście się już, że chcecie mieć psa - chcecie mieć hovka, tylko hovka i wyłącznie hovka. Po wielu godzinach siedzenia w Internecie, rodzinnych narad, a może i kłótni zapadła decyzja co do rasy. Pora zabrać się do działania i znaleźć hodowlę, w której urodził się lub wkrótce urodzi się Wasz najukochańszy, najpiękniejszy i najwspanialszy psiak.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Jak wybrać dobrą hodowlę: