czy jesteś gotowy na psa?

Jak to ktoś kiedyś powiedział "Kupno psa może być jedyną okazją, kiedy człowiek może sobie wybrać rodzinę."

Dlatego warto się zastanowić chwilę, kogo wpuścimy do swojego domu, do swojej rodziny. To ważna decyzja, która może zmienić nasze życie na kilkanaście lat. Czy chcemy się wiązać, czy jesteśmy gotowi, czy stać nas na to... Może to powinien być kot, złota rybka? może kwiatek w doniczce...? To całkiem poważne pytanie - trzeba wybrać właściwe priorytety, bo żywa istota to odpowiedzialność.

Mam nadzieję, że artykuły z tego działu pomogą podjąć decyzję.

A jeśli wiesz już, że chcesz psa, to w dziale "jaki pies? skąd?" znajdziesz garść porad, w jaki sposób wybrać nowego członka rodziny.

kabanta

Wzajemne oczekiwania

poniedziałek, 24 stycznia 2011

Wiele osób nie myśli o tych oczekiwaniach w kontekście wzajemności. Nawet, jeśli deklarują, że bardzo lubią zwierzęta i tak traktują je, jako istoty niższego rzędu, bez prawa do własnego zdania i samodzielnych decyzji. O ile osoba myśląca w ten sposób prawdopodobnie będzie sobie całkiem nieźle radziła z białą myszką, z psem może być nieco gorzej. A już na pewno gorzej będzie np. z hovawartem. Pies spełnia bardzo wiele oczekiwań, ale ma też swoje własne. Jeśli nie respektuje się jego prawa do oczekiwań, lepiej nie zaczynać przygody z tym psem.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Wzajemne oczekiwania