Agility na Bemowie

Agility to sport kynologiczny, który polega na pokonaniu przez psa toru przeszkód. Wygrywa ten, kto przebiegnie bezbłędnie i najszybciej.

Na torze poza stacjonatami można znaleźć różne rodzaje przeszkód – kładkę, palisadę, huśtawkę (tzw. przeszkody strefowe), dwa rodzaje tuneli, skok w dal i slalom. Przed startem, przewodnik, bez psa, może zapoznać się z torem, który na każdych zawodach jest ustawiony inaczej przez sędziego. Krótki czas jaki zazwyczaj jest przeznaczony na takie zapoznanie jest dodatkowym utrudnieniem dla przewodnika. Podczas przebiegu przewodnik nie dotykając psa, polegając na porozumieniu i kontakcie z psem, kierując go jedynie gestami i głosem musi przeprowadzić go przez wyznaczony tor. Aby odnieść sukces trzeba połączyć elementy szkolenia psa, koordynację i myślenie strategiczne przewodnika i dobrą kondycję fizyczną zarówno psa jak i przewodnika. W efekcie agility jest niebywałą atrakcją dla publiczności, radością dla psa i wyzwaniem dla przewodnika!

Dziś, 30 lat po swych narodzinach, agility jest jednym z najpopularniejszych sportów kynologicznych. W wielu krajach świata odbywają się zawody w których bierze udział w sumie kilkanaście tysięcy osób i niezliczone ilości psów różnych ras i wielkości.

Po szczegółowe informacje zapraszam na stronę organizatorów: http://agilitybemowo.pl/

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com