pozytywnie zakręceni

Cywil - psia akademia

poniedziałek, 12 listopada 2012

Szkoła ma certyfikat "Szkoła bez kolców". Proponuje szkolenie psów w kilkuosobowych grupach, także psie przedszkole, w różnych miastach Polski.

Szczegółowe informacje na stronie: http://psiaakademia.pl/

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Centrum Kynologiczne Canid - szkoła szkolenia psów w Krakowie

poniedziałek, 12 listopada 2012

Piszą o swojej szkole: "Każdemu właścicielowi marzy się dobrze wychowany pies, który nie tylko słucha poleceń, ale z radością je wykonuje. Kluczem do spełnienia tych marzeń jest odpowiednie szkolenie. Szkolenie oparte na zrozumieniu zachowania psa i wykorzystaniu jego naturalnych skłonności.

Dzięki wiedzy na temat psiego behawioru jesteśmy wstanie zrozumieć zachowanie naszych psów i skutecznie się z nimi komunikować. Natomiast znajomość podstawowych praw rządzących procesem uczenia się umożliwia nam kierowanie psim zachowaniem tak, aby był on bezpiecznym i radosnym towarzyszem codziennego życia, świetnym psem użytkowym, a nawet sportowym medalistą."

W ofercie m.in.: psie przedszkole, zajęcia dla psów dorosłych na różnych poziomach zaawansowania, szkolenia indywidualne, zajęcia terapeutyczne.

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.canid.pl/

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Dogtrekking

poniedziałek, 12 listopada 2012

DOGTREKKING - to sposób na aktywną rekreację dla każdego a w szczególności dla tych którzy lubią spędzać czas w towarzystwie swojego najwierniejszego przyjaciela - psa. Człowiek w w duecie z psem pokonuje ustaloną trasę, poruszając się w kierunku kolejnych punktów kontrolnych, które nanoszone są na mapę. Każdy dostosowuje tempo marszu do swoich możliwości oraz kondycji fizycznej psa. Sam decyduje o postojach. Nie jest tu potrzeba specjalna kondycja, każdy zdrowy pies z właścicielem bez problemów pokona trasę

Aktualne terminy, regulamin i szczegółowe informacje na stronie:

http://www.dogtrekking.org.pl

Polska Liga Dogtrekkingu oraz Puchar Kujawsko-Pomorskiego w DogTrekkingu jest projektem Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej w Toruniu. Polska Liga Dogtrekkingu skierowana jest do środowiska właścicieli psów i ma na celu jego aktywizację, integrację oraz rywalizację połączoną z dobrą zabawą.

Organizatorem jest Polskiej Ligi DogTrekkingu jest Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej z siedzibą w Toruniu ul. Armii Ludowej 26-32c/6.

Cele szczegółowe:
- Zwiększenie adopcyjności psów schronisk w całej Polsce,
- Popularyzacja adopcji psów, opieki nad psami oraz turystyki i aktywnego wypoczynku w towarzystwie psa,
- Promowanie regionalnych szlaków i miejscowości turystycznych,
- Propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji z psem.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

DogMasters zaprasza na szkolenia

niedziela, 11 listopada 2012

Szkolenia w Warszawie - http://www.warszawa.dogmasters.pl/

Na stronie także informacje o szkoleniach w innych miastach: Żyrardów, Pruszków, Katowice, Poznań...

W ofercie szkolenia dla szczeniaków i dla psów dorosłych, szkolenia tematyczne i indywidualne, zajęcia sportowe i szkolenia dla opiekunów... Także szkolenia tematyczne np. karmienie psów, czy pierwsza pomoc.

Zapraszam w imieniu organizatorów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Agility na Bemowie

piątek, 12 października 2012

Agility to sport kynologiczny, który polega na pokonaniu przez psa toru przeszkód. Wygrywa ten, kto przebiegnie bezbłędnie i najszybciej.

Na torze poza stacjonatami można znaleźć różne rodzaje przeszkód – kładkę, palisadę, huśtawkę (tzw. przeszkody strefowe), dwa rodzaje tuneli, skok w dal i slalom. Przed startem, przewodnik, bez psa, może zapoznać się z torem, który na każdych zawodach jest ustawiony inaczej przez sędziego. Krótki czas jaki zazwyczaj jest przeznaczony na takie zapoznanie jest dodatkowym utrudnieniem dla przewodnika. Podczas przebiegu przewodnik nie dotykając psa, polegając na porozumieniu i kontakcie z psem, kierując go jedynie gestami i głosem musi przeprowadzić go przez wyznaczony tor. Aby odnieść sukces trzeba połączyć elementy szkolenia psa, koordynację i myślenie strategiczne przewodnika i dobrą kondycję fizyczną zarówno psa jak i przewodnika. W efekcie agility jest niebywałą atrakcją dla publiczności, radością dla psa i wyzwaniem dla przewodnika!

Dziś, 30 lat po swych narodzinach, agility jest jednym z najpopularniejszych sportów kynologicznych. W wielu krajach świata odbywają się zawody w których bierze udział w sumie kilkanaście tysięcy osób i niezliczone ilości psów różnych ras i wielkości.

Po szczegółowe informacje zapraszam na stronę organizatorów: http://agilitybemowo.pl/

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Psio-ludzkie rozrywki

wtorek, 25 stycznia 2011

czyli w co się bawić, w co się bawić... z psem

Nie każdy właściciel ma ambicje i czas na wyczynowe szkolenie psa, a czasem bywa i tak, że pies z jakichś powodów nie może w takowym uczestniczyć. Na szczęście dla psów potrzebujących więcej ruchu mamy do wyboru mnóstwo innych pomysłów na "psie rozrywki", które mogą nam urozmaicić zwykłe, tradycyjne spacerowanie. Aktywny sposób spędzania czasu z psem przyczyni się także do umacniania więzi z naszym pupilem. Należy tylko pamiętać, aby nie karmić psa bezpośrednio przed wysiłkiem, ponieważ gozi to skrętem jelit.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Psio-ludzkie rozrywki

   

Socjalizacja

poniedziałek, 24 stycznia 2011

czyli jak sprawić, żeby ze słodkiego szczeniaczka nie wyrosła bestia?

Szczenię nie rodzi się ze świadomością, że jest psem. Nie jest też "zaprogramowane" do koegzystencji z ludźmi. Musi się tego wszystkiego nauczyć. W pierwszych miesiącach życia psa zachodzą procesy, które zaważą na jego późniejszym stosunku do własnego gatunku i innych gatunków - w tym ludzi. Z czasem "okno" socjalizacji zamyka się, a straty są często nie do nadrobienia.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Socjalizacja