26.05.2012, Warszawa - V Demonstracja przeciwko zabijaniu psów na Ukrainie przed EURO2012

archiwum 2012

V Demonstracja przeciwko zabijaniu psów na Ukrainie przed EURO2012 + I Marsz Sprzeciwu

Czas i miejsce: 26.05.2012, godz. 9.00-14.00 - Warszawa, przy kolumnie Zygmunta (plac Zamkowy).

UWAGA!!!
Zbieramy się na Placu Zamkowym o godzinie 9.00 i demonstrujemy nasz sprzeciw, namawiamy ludzi do przyłączenia się oraz informujemy o tragedii rozgrywającej się na Ukrainie.
O godzinie 9.45 ruszamy na przemarsz ulicami Warszawy (idziemy w kierunku URM).

Celem demonstracji/marszu jest nadanie rozgłosu sprawie i sprowokowanie Europy do przeciwdziałania bestialstwu wobec zwierząt.

"Pod pretekstem przygotowań do EURO2012 władze Ukrainy zarządziły masowe mordowanie bezdomnych zwierząt. Środki stosowane do tego celu to: trucizna powodująca długotrwałe konanie w mękach, drewniane pałki, broń palna oraz przenośne i stacjonarne krematoria, w których utylizuje się częstokroć żywe jeszcze psy. Pozostałe ciała martwych i dogorywających czworonogów wywożone są do masowych grobów pod szyldem „mineralizacji gleby”…

Mimo niepodważalnych dowodów, mordercy pozostają bezkarni. Martwe zwierzęta dogorywają nawet na osiedlach ludzkich, w pobliżu placów zabaw dla dzieci, parkingów, sklepów… Zwłoki i konające psy znajdowane są w ogólnodostępnych kontenerach na odpady.

Pomimo zapewnień władz Ukrainy o planowanej budowie profesjonalnych schronisk dla zwierząt, od 2009 roku bezustannie napływają do nas informacje o kolejnych wysypiskach śmieci zapełnianych zwłokami zwierzęcymi. Ukraina czuje się całkowicie bezkarna, podając kolejne kłamliwe informacje o tzw. ”chęci naprawy sytuacji”.

Przedstawiciele organizacji pro-zwierzęcych z Ukrainy donoszą, że proceder, na który przeznaczone są ogromne fundusze, jest mocno skorumpowany. Pieniądze są rozkradane, a zwierzęta uśmiercane najtańszym kosztem.

Warszawski Oddział TOZ i Fundacja Viva! już od dłuższego czasu starają się zwrócić uwagę, na tą niegodną XXI wieku sytuację, władz Ukrainy, władz Polski, UEFA i biją na alarm o powstrzymanie skandalicznych działań.

DOŁĄCZ DO NAS! PRZYJDŹ NA DEMONSTRACJĘ! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA OKRUCIEŃSTWO!
OKAŻ SWÓJ SPRZECIW! TO NIC NIE KOSZTUJE, A ZNACZY WIELE!

Przynieś ze sobą gwizdki i znicze.

Jeżeli chcesz zabrać ze sobą swojego psa; zapraszamy, ale pamiętaj, że w drugiej części manifestacji (odtwarzane będą głosy mordowanych psów (dźwięki zarejestrowane podczas jednej z „akcji” przed EURO2012 na Ukrainie) – wrażliwe psy mogą reagować paniką."

Numer telefonu do koordynatora: 697-729-833

Szczegóły i więcej informacji o akcji warszawskiej i o działaniach władz ukraińskich:
https://www.facebook.com/events/229718723809830/

Strona organizacyjna akcji: www.stopmordowaniu.pl

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com