znalezione w sieci

BANTA

Umieszczam tutaj informacje o takich miejscach w sieci, które zawierają wiadomości na różne tematy razem, takie, których nie mogę przypisać do konkretnego działu.

Linki ściśle tematyczne opisuję w innych miejscach witryny (dlatego nie ma tu odnośników do stron poświęconych tylko zdrowiu, tylko wychowaniu, albo tylko adopcjom) - za to będą tutaj różne ciekawostki, interesujące artykuły, oraz linki do stron poruszających różnorodne psie tematy w jednym miejscu.

Ze względu na prawa autorskie nie mogę i nie chcę wklejać tu całych tekstów, do których nie mam prawa, ale oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie opatrzyła tych linków swoimi komentarzami - myślę, że dzięki nim łatwiej będzie się zorientować, czy rzeczywiście warto tam zajrzeć.

kabanta

Niezwykła akcja. Oklejone śmieciarki na ulicach Łodzi

środa, 13 lutego 2013

13.02.2013, polskalokalna.pl - Niezwykła akcja. Oklejone śmieciarki na ulicach Łodzi - fotoreportaż. Śmieciarka łódzkiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania oklejona w ramach kampanii społecznej "Przyjaciół się nie wyrzuca", która ma uczulać na problem bezdomnych zwierząt. Partnerami kampanii są: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania-Łódź, Klinika Weterynaryjna Gdańska 81 oraz Fundacja Niechciane i Zapomniane - SOS dla Zwierząt.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Dostały druga szansę i odzyskały prawdziwe życie

niedziela, 27 stycznia 2013

27.01.2013, opole.gazeta.pl - Dostały druga szansę i odzyskały prawdziwe życie. Ślepy Max, Dropek bez łapy... Najlepsze co może przydarzyć się psu ze schroniska to zaadoptowanie go przez kochającą rodzinę. Na stronie miejskiego schroniska nowi, zadowoleni właściciele umieszczają zdjęcia swoich adoptowanych podopiecznych. Zobacz jak miewają się zwierzaki, którym się poszczęściło.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Człowiek i zwierzę

niedziela, 11 listopada 2012

4.10.2012 Miedzynarodowy Dzień Zwierząt,  postronie.org - Człowiek i zwierzę. Rozważania dotyczące istnienia świata zwierzęcego od zawsze nas interesowały. Współistnienie człowieka i zwierzęcia to fakt. Dla jednych mniej lub bardziej zrozumiały. Wynika to z braku wiedzy i lęku, ignorancji wobec świata zwierząt. Albo też z prostego, czystego, jak to określił Peter Singer pisał "szowinizmu gatunkowego". Głównym problemem mającym wykazać odrębność tych dwóch światów było pojęcie duszy. Już w starożytności Pitagoras przyznawał zwierzętom duszę, jednakże różną od duszy człowieka. Rozum stanowił o wyższości człowieka nad innymi gatunkami. Arystoteles nie odmawiał zwierzęciu duszy, odczuwania i podążania za popędami, jednakże zwierzę stanowiło istotę spełniającą inne funkcje i posiadające inny status. (...)

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

W schronisku

sobota, 10 listopada 2012

W schronisku, zdaniempsa.pl - "W ten weekend byłam gościem fundacyjnego schroniska Medor które z wielu względów jest wyjątkowe. Medor to miejsce złożone przez prywatne osoby które całe serce wkładają w prowadzenie tego miejsca, to niewielkie schronisko w którym boksy są czyściutkie, wybiegi duże a bezdomne zwierzęta samotne lecz szczęśliwe. Każdy chętny do pomocy jest mile widziany, atmosfera jest fantastyczna a Pani prezes ma lwie serce i walczy o dobro swoich podopiecznych. Borykają się z licznymi problemami finansowymi, gmina nie pali się do pomocy a pod ich nogi ciągle rzucane są kłody. Wicher silne drzewa głaszcze i tak jest właśnie z Medorem. Mimo wszystkich trudności cały czas coś udoskonalają, cały czas pracują, otworzyli nawet klinikę dla zwierząt z nadzieją, ze zacznie zarabiać na podopiecznych fundacji - "Lecząc zwierzaka ratujesz psiaka"...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Ile słów może zrozumieć pies?

sobota, 10 listopada 2012

autor: Maciej Trojan

Ile słów może zrozumieć pies?, natemat.pl - Dawniej odpowiedź była prosta - żadnego! Uważano, że psy kojarzą tylko określone bodźce dźwiękowe z potencjalną nagrodą lub uniknięciem kary. Dziś wiemy, że pies nie tylko rozumie znaczenie pewnych słów, ale potrafi je kategoryzować, a słownik nabywa w ten sam sposób jak nasze dzieci. Za pomocą procesu eliminacji zwanego fast-mapping.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Przynieś piłkę!...tylko którą? Podejmowanie decyzji u zwierząt

sobota, 10 listopada 2012

autor: Maciej Trojan

Przynieś piłkę!...tylko którą? Podejmowanie decyzji u zwierząt, natemat.pl - "Badania nad przypisywaniem wiedzy innym mają ścisły związek z eksperymentami ze śledzeniem spojrzenia innego osobnika. Mają one dowodzić, że zwierzęta nie tylko mogą śledzić spojrzenia innych osobników, ale także analizują takie dane pod kątem domniemanej wiedzy posiadanej przez obserwowanego."

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Psy zapamiętują egoistów

piątek, 09 listopada 2012

autor: Maciej Trojan

Psy zapamiętują egoistów, natemat.pl - Ludzie wobec innych osób mogą przejawiać strategie prospołeczne lub egoistyczne. Czy psy będąc świadkami takich interakcji między ludźmi przejawiają jakieś preferencje wobec obserwowanych osób? Wygląda na to, że tak, jak najbardziej. Psy w takich sytuacjach zapamiętują osoby prezentujące egoistyczne zachowania wobec ludzi i unikają proszenia ich o pokarm...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Psy zawiedzione ślubem Kwaśniewskiej

wtorek, 23 października 2012

Ola Kwaśniewska (31 l.) i jej ukochany Jakub Badach (36 l.) nie chcą, by weselni goście zasypali ich kwiatami. Zamiast tego proszą w zaproszeniach: przekażcie pieniądze na schronisko w Celestynowie...

22.10.2012, se.pl - Psy zawiedzione ślubem Kwaśniewskiej. Minął miesiąc od ślubu Oli Kwaśniewskiej (31 l.) i Kuby Badacha (36 l.) i jak dotąd tylko jedna osoba wpłaciła pieniądze na schronisko dla zwierząt w podwarszawskim Celestynowie. Schronisko wzbogaciło się o 200 złotych, czyli jakieś... pół budy...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Zwierzaki naszych VIP-ów

niedziela, 07 października 2012

7.10.2012, kielce.gazeta.pl - Zwierzaki naszych VIP-ów - galeria do przejrzenia.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Kampanie społeczne - Magdalena Dąbrowska

piątek, 07 września 2012

"Reklamy społeczne używają różnych zabiegów, żeby dotrzeć do serc i sumień ludzi. Przywołane wspomnienie bitego psa, które podąża za nami jak zmora czy wychudzone sylwetki porzuconych psów mają przerazić i poruszyć, a przez to doprowadzić do zmiany naszego zachowania. Czasem przekazy sięgają po inne środki wyrazu."

Całość do przeczytania na stronie: whitewestie.blox.pl

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Badania: Dzieci wychowywane w domach z psami są zdrowsze

wtorek, 10 lipca 2012

10.07.2012, gazeta.pl - Badania: Dzieci wychowywane w domach z psami są zdrowsze. Niemowlęta mieszkające z psem rzadziej chorują na zapalenie uszu i przeziębienia i rzadziej wymagają leczenia antybiotykami - wynika z fińskich badań. Zespół ekspertów ze szpitala uniwersyteckiego w Kuopio zbadał stan zdrowia 397 dzieci. Część z nich miała psy, część - nie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Zwierzęta są do kochania, nie do jedzenia - mówi Wojciech Eichelberger

poniedziałek, 09 lipca 2012

Polecam artykuł Wojciecha Eichelbergera: "Zwierzęta są do kochania, nie do jedzenia - mówi Wojciech Eichelberger w rozmowie z Renatą Arendt-Dziurdzikowską"

" (...) jak większość dzieci jadłem mięso. Z pewnością któregoś dnia na moim talerzu też wylądowało "mięsko" albo "kotlecik". Dziecko nie wie przecież, skąd się wzięło "mięsko". Nie było świadkiem zabijania tego zwierzęcia. Pyta więc rodziców, co to jest. Wtedy wyraźnie zmieszani rodzice mówią mu, że "to taki kawałeczek cielaczka albo kurczaczka, albo świnki. Dziecko jest zaskoczone, zaczyna mieć pierwsze wątpliwości, pyta zatem, co się stało z tym kurczaczkiem. Czy to znaczy, że został zabity? Wtedy słyszy, że został zabity jakiś inny kurczaczek, nie ten, którego zna i lubi. W ten właśnie sposób uczymy się hipokryzji i podwójnej moralności."

Przeczytaj całość tutaj: http://www.eioba.pl/a/2675/przyjaciel-na-talerzu-czyli-zwierzeta-sa-do-kochania-nie-do-jedzenia

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

nominacje miesięcznika "Mój Pies" do dorocznej nagrody "Serce dla Zwierząt".

wtorek, 13 marca 2012

To już IX edycja jedynego w Polsce plebiscytu, w którym wybieramy osoby i instytucje bez rozgłosu czyniące najwięcej dobra dla naszych braci mniejszych. Siedem wspaniałych nominacji, każda z nich to już wielkie wyróżnienie, ale laureat będzie tylko jeden. Kto nim zostanie – zależy wyłącznie od Was. Rozpoczynamy głosowanie - koniec: 25 kwietnia 2012!

Więcej o plebiscycie na www.sercedlazwierzat.pl.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Los w kolorze zaklęty - czarne perły

poniedziałek, 12 marca 2012

9.07.2010, ciekawe.onet.pl - Los w kolorze zaklęty

Bardzo ciekawy - wart przeczytania i przemyślenia - artykuł o wpływie umaszczenia zwierzaka na jego ocenę, szanse adopcyjne, szanse na szczęście. Skąd się biorą uprzedzenia do czarnych psów - i czy mają swoje uzasadnienie? dlaczego tak trudno znaleźć nowe domy psom o czarnej sierści?... Czy syndrom czarnego psa wciąż funkcjonuje w społeczeństwie?

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Kciuki za „Warriora”

piątek, 02 marca 2012

2.03.2012, zafganistanu.pl - Kciuki za „Warriora”. "- Zobaczysz naszego pupila – zapowiedziała Andżelika, ratownik medyczny Zgrupowania Bojowego Bravo. Pewien, że chodzi o jakiegoś kociaka, których pełno kręci się po bazie, ujrzałem słusznych rozmiarów psa. Z mordą tyle wielką, co sympatyczną, dającego się leniwie prowadzić na smyczy przez jednego z żołnierzy. Tak poznałem „Warriora”. Chwilę później moja dłoń wylądowała w jego pysku – wystarczył gest zachęcający do zabawy. „Warrior”, jakkolwiek ogromny, jest ledwie 7-miesięcznym szczeniakiem, z upodobaniem uskuteczniającym podgryzanie."

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Postawię pomnik wszystkim kociarom

poniedziałek, 27 lutego 2012

24.02.2012, se.pl - Krystyna Sienkiewicz: Postawię pomnik wszystkim kociarom. Tego jeszcze w Polsce nie było! Powstał pomysł uhonorowania pomnikiem wszystkich polskich kociar. - Te kobiety z marnych emerytur kupują jedzenie kotom. Narażają się na klątwę, przekleństwa... - mówi Krystyna Sienkiewicz (76 l.). To właśnie aktorka chce postawić im pomnik. Ma już nawet projekt.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Pies znaleziony po latach

niedziela, 12 lutego 2012

09.02.2012, rp.pl - Pies znaleziony po latach. Dwa lata te­mu mał­żeń­stwu z Ło­mia­nek zgi­nę­ła bisz­kop­to­wa su­ka la­bra­dor­ka. Wła­śnie uda­ło się ją od­na­leźć dzię­ki miej­sco­wej po­li­cji i wszcze­pio­ne­mu chi­po­wi. Wła­ści­ciel­ka psa roz­po­zna­ła swo­je zwie­rzę na spa­ce­rze.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Najgłupsze wymówki oddających psa do schroniska

poniedziałek, 28 listopada 2011

6.04.2011, opole.gazeta.pl - Najgłupsze wymówki oddających psa do schroniska. Pracownicy schroniska to z definicji miłośnicy zwierząt, ale oprócz tego cechować ich musi cierpliwość do ludzi. Zwłaszcza tych, którzy wymyślają niestworzone historie, by usprawiedliwić oddanie zwierzaka.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

książeczka "Zwierzęta domowe"

poniedziałek, 03 października 2011

"Zwierzęta domowe - ich prawa, nasze obowiązki"

- książeczka powstała dzięki współpracy Vivy! i Uwaga TVN - w pozornie lekkiej, zwięzłej formie mówi o odpowiedzialności, adopcjach, co robić w przypadku zagubienia zwierzaka, jak reagować gdy jesteśmy świadkiem złego traktowania zwierzęcia...

plik .pdf do pobrania

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Pomnik szczura

środa, 07 września 2011

Idea: W dniu 10 lipca (piątek) 2009, w Gdańsku, zebrała się grupa przyjaciół, którzy postanowili zebrać fundusze - w wysokości 5.000 złotych – na wykonanie Pomnika Szczura Laboratoryjnego.

Szczegóły na stronie Pomnik szczura

Na stronie jest także m.in. lista pomników zwierząt w Polsce i na świecie

 

_____

Przykładowe pomniki psiaków w Polsce:

Pomnik psa Dżoka - znajduje się w Krakowie, w pobliżu Mostu Grunwaldzkiego. Pies przez rok czekał na swojego pana, który zmarł tam na zawał serca. Przygarnięty przez nową właścicielkę po jej śmierci uciekł i zginął wałęsając się przy torach kolejowych.

Pomnik psa Filusia - znajduje się w Toruniu. Filuś to mały, sympatyczny kundelek, postać z rysunków Zbigniewa Lengrena.

Pomnik Szczęśliwego Psa - znajduje się w Warszawie na Polu Mokotowskim.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Strona 1 z 2