recenzje książek


BANTA

Zapraszam do przeczytania poniższych recenzji - tak samo jak do czytania książek.

Nie są to recenzje z tylnej okładki książki, ale zostały napisane przez osoby, które daną książkę naprawdę przeczytały z zaangażowaniem. Indywidualna ocena kogoś, która zna psy, opiekuje się nimi i chce ich dobra, zawsze wydaje mi się znacznie cenniejsza od opisu "księgarnianego", nawet jeśli jest subiektywna.

Myślę, że dzięki nim łatwiej będzie Wam podjąć decyzję, która z tych książek warta jest przeczytania.

kabanta

"Psie Przykazania" - Kendal Shepherd

wtorek, 10 stycznia 2012

"Psie Przykazania" - Kendal Shepherd
Wydawca: Fundacja Psia Wachta, Poznań 2010

Czytamy jak dzieci źle traktują zwierzęta, jakie straszne pomysły ma młodzież, jak zachowują się dorośli - bez wyobraźni, bez serca... Ale może trochę wiedzy i zrozumienia wystarczy, żeby to zmienić? Spróbujmy. Książka poświęcona kształtowaniu u dzieci i młodzieży prawidłowych zachowań związanych z bezpieczeństwem w obecności psów. Wbrew powszechnie panującej opinii, dzieci najczęściej są gryzione przez psy w wyniku kontaktów inicjowanych właśnie przez nie same. Warto więc nauczyć naszych najmłodszych (i siebie również!), jak należy zachowywać się przy psie, by nie prowokować go do zachowań agresywnych i stworzyć z nim przyjacielską relację.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: "Psie Przykazania" - Kendal Shepherd

   

"Sygnały uspokajające" - Turid Rugaas

wtorek, 10 stycznia 2012

"Sygnały uspokajające. Jak psy unikają konfliktów" - Turid Rugaas
Wydawnictwo Galaktyka (z serii "Mój Pies poleca")

Zwierzęta nieustannie się porozumiewają, wysyłają sygnały i odpowiadają na nie - często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale chociaż nie używają słów, mają bogaty system mowy ciała. Zwierzęta stadne - takie jak wilki czy psy - większość sygnałów wykorzystują do zachowania porządku w stadzie, do łagodzenia konfliktów, uporządkowania wspólnego życia. Czy nie byłoby wspaniale móc je rozumieć? Znajomość tych sygnałów ułatwiłaby nam wzajemne zrozumienie, zarówno na placu szkoleniowym jak i w życiu codziennym.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: "Sygnały uspokajające" - Turid Rugaas

   

"Zaklinacz psów" - Mellisa Jo Peltier, Cesar Millan

czwartek, 20 stycznia 2011

"Zaklinacz psów. Proste metody rozwiązywania problemów Twojego psa" - Mellisa Jo Peltier, Cesar Millan
Wyd. Illuminatio 2010

Książka "Zaklinacz psów" Mellisy Jo Peltier, Cesara Millana reklamowana jest jako światowy bestseller. Pewnie dlatego, że Cesar Millan jest gwiazdą odcinkowego programu o tym samym tytule, emitowanego na kanale National Geographic.

Dostępna na naszym rynku wydawniczym jest jeszcze jedna książka pt. "Zaklinacz psów", bardzo fajna. Napisali ją Paul Ovens i Norma Eckroate. Nie wiem, co z prawami autorskimi do tytułu, bo królem zaklinaczy psów mianuje się Cesar. Czy słusznie?

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: "Zaklinacz psów" - Mellisa Jo Peltier, Cesar Millan