"Mój Pies", czerwiec 2005 - "Miłość od pierwszego dotyku"

autor artykułu: Joanna Kowalska

Pierwszy wyszkolony przez fundację Labrador pies przewodnik trafił do niewidomej masażystki... psów.

Dużo się mówi obecnie o tresowaniu psów do pomocy osobom niepełnosprawnym, ten temat z roku na rok jest coraz bardziej znany. Dlaczego "odgrzewam stare kotlety"? Zainteresował mnie zawód niewidomej dziewczyny - i motyw wzajemnej pomocy. Fantastyczne!

Pani Magda ukończyła technikum masażu, z anatomią i fizjologią psów zapoznawała się na własną rękę. Masaż zwierząt to raczkująca dziedzina, brakuje materiałów. Ale Pani Magda ma cierpliwość i dobre podejście do zwierząt. Zanim zacznie, zaprzyjaźnia się z psem, zdobywa jego zaufanie. W trakcie stara się wyczuć reakcje swojego pacjenta. Pomaga zwierzętom po wypadkach, po operacjach, z przykurczami mięśni.

Aha, Pani Magda na swojego Nelsona czekała kilka lat, szukała odpowiedniego przewodnika w różnych organizacjach, dopiero w poznańskiej fundacji Labrador znalazła - przypadli sobie do gustu od pierwszego wejrzenia. Te wzajemne odczucia są bardzo ważne dla obu stron, fundacja zawsze stara się dobrać taką parę tak, aby wspólne życie od początku układało się dobrze.

skrót: kabanta

Teraz, przeglądając te artykuły, postanowiłam sprawdzić, czy Pani Magda wciąż zajmuje się masażem psów... i okazało się, że tak - ma swoją stronę, zaprasza wszystkich zainteresowanych. I ja też serdecznie polecam, tak wiele psów potrzebuje jej pomocy!

strona Magdy Rutkowskiej, niewidomej masażystki psów

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com