Recenzje, ciekawostki:

W tym dziale są wprowadzenia i zaproszenia do różnych miejsc, artykułów, książek - różna tematyka, różna forma - zachęcam do czytania :)

Recenzje książek >>

Prasówka >>

Znalezione w sieci >>

Niezwykła akcja. Oklejone śmieciarki na ulicach Łodzi

środa, 13 lutego 2013

13.02.2013, polskalokalna.pl - Niezwykła akcja. Oklejone śmieciarki na ulicach Łodzi - fotoreportaż. Śmieciarka łódzkiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania oklejona w ramach kampanii społecznej "Przyjaciół się nie wyrzuca", która ma uczulać na problem bezdomnych zwierząt. Partnerami kampanii są: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania-Łódź, Klinika Weterynaryjna Gdańska 81 oraz Fundacja Niechciane i Zapomniane - SOS dla Zwierząt.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Dostały druga szansę i odzyskały prawdziwe życie

niedziela, 27 stycznia 2013

27.01.2013, opole.gazeta.pl - Dostały druga szansę i odzyskały prawdziwe życie. Ślepy Max, Dropek bez łapy... Najlepsze co może przydarzyć się psu ze schroniska to zaadoptowanie go przez kochającą rodzinę. Na stronie miejskiego schroniska nowi, zadowoleni właściciele umieszczają zdjęcia swoich adoptowanych podopiecznych. Zobacz jak miewają się zwierzaki, którym się poszczęściło.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Człowiek i zwierzę

niedziela, 11 listopada 2012

4.10.2012 Miedzynarodowy Dzień Zwierząt,  postronie.org - Człowiek i zwierzę. Rozważania dotyczące istnienia świata zwierzęcego od zawsze nas interesowały. Współistnienie człowieka i zwierzęcia to fakt. Dla jednych mniej lub bardziej zrozumiały. Wynika to z braku wiedzy i lęku, ignorancji wobec świata zwierząt. Albo też z prostego, czystego, jak to określił Peter Singer pisał "szowinizmu gatunkowego". Głównym problemem mającym wykazać odrębność tych dwóch światów było pojęcie duszy. Już w starożytności Pitagoras przyznawał zwierzętom duszę, jednakże różną od duszy człowieka. Rozum stanowił o wyższości człowieka nad innymi gatunkami. Arystoteles nie odmawiał zwierzęciu duszy, odczuwania i podążania za popędami, jednakże zwierzę stanowiło istotę spełniającą inne funkcje i posiadające inny status. (...)

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

W schronisku

sobota, 10 listopada 2012

W schronisku, zdaniempsa.pl - "W ten weekend byłam gościem fundacyjnego schroniska Medor które z wielu względów jest wyjątkowe. Medor to miejsce złożone przez prywatne osoby które całe serce wkładają w prowadzenie tego miejsca, to niewielkie schronisko w którym boksy są czyściutkie, wybiegi duże a bezdomne zwierzęta samotne lecz szczęśliwe. Każdy chętny do pomocy jest mile widziany, atmosfera jest fantastyczna a Pani prezes ma lwie serce i walczy o dobro swoich podopiecznych. Borykają się z licznymi problemami finansowymi, gmina nie pali się do pomocy a pod ich nogi ciągle rzucane są kłody. Wicher silne drzewa głaszcze i tak jest właśnie z Medorem. Mimo wszystkich trudności cały czas coś udoskonalają, cały czas pracują, otworzyli nawet klinikę dla zwierząt z nadzieją, ze zacznie zarabiać na podopiecznych fundacji - "Lecząc zwierzaka ratujesz psiaka"...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Ile słów może zrozumieć pies?

sobota, 10 listopada 2012

autor: Maciej Trojan

Ile słów może zrozumieć pies?, natemat.pl - Dawniej odpowiedź była prosta - żadnego! Uważano, że psy kojarzą tylko określone bodźce dźwiękowe z potencjalną nagrodą lub uniknięciem kary. Dziś wiemy, że pies nie tylko rozumie znaczenie pewnych słów, ale potrafi je kategoryzować, a słownik nabywa w ten sam sposób jak nasze dzieci. Za pomocą procesu eliminacji zwanego fast-mapping.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Strona 1 z 9