pomoc dla schronisk, fundacji, przytulisk...

Koszt utrzymania schroniska jest ogromny. Chodzi tu nie tylko o jedzenie dla zwierząt, ale o zapewnienie im dachu nad głową (budowa i remont bud, kojców), opiekę weterynaryjną (pokrycie kosztów szczepień, zabezpieczenia przed kleszczami, ewentualnych zabiegów i operacji), pielęgnację (czysta sierść i skóra to lepszy stan zdrowia) i standardowe opłaty jakie ponosi każdy (czynsz, prąd, gaz itd.). Sumy są naprawdę bardzo duże, a wiele schronisk utrzymuje się jedynie z darów rzeczowych i wpłat darczyńców. Niektóre nawet nie dostają tego 1% z naszych podatków.

Dlatego bardzo proszę w imieniu zwierząt - pozamykanych nie z własnej winy za kratkami - o pomoc.

Przedstawiam tutaj kilka schronisk, których potrzeby są wyjątkowo duże, a które moim zdaniem zasługują przez swoje zaangażowanie na wsparcie. Oczywiście nie jest to lista wszystkich potrzebujących i wartych wsparcia schronisk, to jedynie te, które miałam okazję w ten czy w inny sposób poznać.

Ogólnie: schroniskom potrzebne są i wpłaty i darowizny rzeczowe. Najczęściej są to:

 • ewentualnie wpłaty z tytułu OPP (1% podatku),
 • wpłaty, nawet te najdrobniejsze, po kilka złotych!,
 • koce itp. do ocieplania bud,
 • prześcieradła, ręczniki, pościel (zwłaszcza dla zwierząt chorych i szczeniaków),
 • jedzenie (karmy, puszki, makarony, ryż, konserwy, karmy specjalistyczne),
 • smycze, obroże, zabawki,
 • środki czystości i do dezynfekcji,
 • preparaty dla zwierząt: witaminy, lekarstwa, środki przeciw kleszczom i pchłom, środki na odrobaczenie...

UWAGA: Każde schronisko ma swoje potrzeby i określone zasady pracy - przed przekazaniem rzeczy lepiej sprawdzić, co konkretnie jest potrzebne i w jakich godzinach schronisko przyjmuje wizyty.

kabanta

3-9.12.2012 - Mikołajkowa zbiórka karmy dla schroniska w Tychach

sobota, 17 listopada 2012

Kawiarnie, kluby i restauracje w Tychach wraz z akcją "Nie wstawaj od stolika bez persa lub jamnika", postanowiły pomóc bezdomnym zwierzętom. W dniach 3-9 grudnia do wybranych lokali można przynosić suchą karmę dla psów i kotów z tyskiego schroniska. Pomóżmy razem!
Jednocześnie podobna akcja odbywa się w Krakowie.

Termin: 3-9.12.2012

Karmę zbierają:

Avanti Caffe, ul. Batorego 24
AVANGARDA Music Club & Restaurant, ul. Dmowskiego 4
Bakakaj – Klub artystyczny, Sienkiewicza 7
Bistro Sandwich House, Al. Niepodległości 49
Café City Za Szybą, C.H. City Point, Al. Jana Pawła II
Lip-Smacking Cafe, ul.Darwina 25
Klub Palisander, Al. Jana Pawła II 10
Skup Kultury, ul. Wyszyńskiego 32
w Międzyczasie Coffee & Lunch, ul. Kościuszki 19

Organizator: https://www.facebook.com/niewstawajodstolika

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Fundacja Ostatnia Szansa - Boguszyce

niedziela, 11 listopada 2012

Fundacja Ostatnia Szansa powstała w 1993 r. status OP ma od 2005 r. Zajmuje się działaniami edukacyjnymi, działaniami na rzecz bezdomnych zwierząt, ochrona zwierząt, jesteśmy gorącymi zwolennikami sterylizacji i kastracji jako jedynej skutecznej metody zapobiegającej bezdomności.

Fundacja prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt w Boguszycach Małych k/ Rawy Mazowieckiej woj, łódzkie. to 82 km od Warszawy i 50 km od Łodzi. Utrzymujemy się z darowizn, publicznych zbiórek oraz 1% (wpłayt jednorazowych, wirtualnych adopcji, oraz odpisu 1% od podatku).

Wolontariusze pilnie poszukiwani, do pracy z naszymi podopiecznymi ze schroniska w Boguszycach. One tak potrzebują kontaktu z człowiekiem, są go wręcz złaknione. Osoby z Warszawy okolic czy po trasie (na Łódź) możemy zabrać naszym psiowozem do 6 osób.

W schronisku potrzebne są także: sucha i mokra karma, koce i ręczniki, środki czystości, legowiska, obroże, szelki oraz smycze wszystkich rozmiarów, ubrania dla suk po sterylkach oraz kołnierze pooperacyjne, preparaty na pchły oraz do odrobaczania zwierząt, narzędzia (grabie, łopaty, taczki)...

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr 509 201 457 lub 513 430 207.

Zapraszamy!

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Fundacja Ostatnia Szansa - Boguszyce

   

Grosik Życia

sobota, 07 lipca 2012

Wieloletni ogólnopolski program walki z źródłami bezdomności zwierząt

Jedyną humanitarną metodą ograniczenia liczby bezdomnych zwierząt jest sterylizacja

- jeśli myślisz tak jak my, przyłącz się do naszego programu!

APEL:

Czy wiesz, że do dziś dnia praktykuje się topienie niechcianych miotów, że nadal każdego roku, niezależnie od regionu naszego kraju ludzie zakopują żywcem nawet kilku miesięczne kocięta i szczenięta.

Czy wiesz, że każdego roku człowiek zakłada na szyję psów setki łańcuchów.

Czy wiesz, że każdego dnia umierają zwierzęta, które skrzywdził człowiek. Umierają z głodu, zaniedbania, bestialstwa, przywiązane do drzew lub wyrzucone z pędzącego samochodu ale także z tęsknoty i samotności.

Czy widziałeś kiedykolwiek to spojrzenie w którym brak nadziei: na życie, na choćby chwilę bez bólu, na ciepły kąt, pełną miskę i kogoś, komu można zaufać?

... Nawet jeśli nie mieszkasz ze zwierzakiem a może nawet nie lubisz zwierząt i myślisz, że ta sprawa Ciebie nie dotyczy – mylisz się, bo kwestia bezdomnych zwierząt bez względu na upodobania, dotyczy każdego dorosłego Polaka.

Dlaczego?

Dlatego, że pośrednio także Twoje pieniądze przyczyniają się do cierpienia zwierząt i przyczyniają się do śmierci tysięcy zwierząt. Jak? Z twoich podatków opłacany jest hycel, który za odłowienie jednego psa otrzymuje zapłatę od 50 zł do nawet 2 500zł!!!!! Z naszych podatków budowany jest biznes w którym zarabia człowiek, urzędnicy mają problem z głowy a zwierzętom gotuje się śmierć i cierpienie na identycznych zasadach na jakich działały obozy zagłady w czasie II wojny światowej.

Nie oburzaj się za to porównanie, bo większość schronisk współpracujących z hyclami tak właśnie działa. Chcemy i powinniśmy walczyć o to, aby przynajmniej część zasobów przeznaczanych na ten zbrodniczy proceder został przekierowany na sterylizację zwierząt.

To dzieje się naprawdę: „Pieskie życie, pieska śmierć”

Czy teraz już rozumiesz?

Grosik Życia – może to zmienić.

Przeczytaj o Programie Grosik Życia - i Przyłącz się do akcji

.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Pogotowie dla Zwierząt prosi o wsparcie

czwartek, 06 września 2012

Pogotowie dla Zwierząt prosi o wsparcie rzeczowe:

Pilnie potrzebujemy sprzętu do odławiania zwierząt m.in.:

 • siatek weterynaryjnych
 • chwytaków weterynaryjnych
 • klatek
 • noszy dla zwierząt
 • transporterów
 • koców

KONTO: 68 1090 1043 0000 0001 1949 9650 Bank BZWBK
Pogotowie dla Zwierząt - Plac Pocztowy 4/6, 64-980 Trzcianka
z dopiskiem" sprzęt ratunkowy"

PREMIERA akcji Pogotowia dla Zwierząt w TTV (film)

Wydarzenie i informacje na facebooku

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Blisko 20 AMICUSowych szczeniąt czeka na nowy dom

poniedziałek, 26 marca 2012

15.03.2012, amicus.glogow.pl - Blisko 20 AMICUSowych szczeniąt czeka na nowy dom. Coraz więcej szczeniąt trafia na ulicę. Pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS znów jest ich w sumie blisko 20… Porzucane w mieście, na wsiach, przy drogach, znajdowane nawet w śmietniku. Często zaniedbane, chore, po wypadkach. Każdy z nich to inna historia, która zbiega się w jednym miejscu – wszystkie trafiły pod naszą opiekę i szukają nowych, odpowiedzialnych opiekunów.

Na stronie jest lista maluchów do adopcji, wraz ze zdjęciami i opisami. Oczywiście w schronisku są także starsze psiaki oraz koty.

Jeśli ktoś mieszka w Głogowie albo okolicy, i chciałby przygarnąć zwierzaka, serdecznie zapraszam do Amicusa.

Kontakt:

Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
ul. Obrońców Pokoju 30, 67-200 Głogów
tel. 698 305 889 (czynny w dni robocze od 18:00 do 20:00);
tel. alarmowy 667 966 567
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Głogowie
ul. Żukowicka 1A
67-200 Głogów – Wróblin Głogowski
adopcje w dni robocze: 16:30 -19:30
w soboty, niedziele i święta: 13:00 -16:00

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Psy ze schroniska w NDM k. Warszawy proszą o SPACERY!

sobota, 24 marca 2012

Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych mieszcząca się w Jabłonnie otworzyła schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim.

Na chwilę obecną pod opieką Fundacji jest już ponad 60 psów. Czym ich więcej tym więcej pracy i niestety tym mniej czasu dla każdego. A każdy jeden potrzebuje kontaktu z człowiekiem, pogłaskania, powiedzenia ciepłego słowa.

I SPACERU! To coś dla tych psów niesamowitego, wyjść z boksu, wyjść poza mury schroniska, złapać nowe zapachy, powąchać trawy na zewnątrz, obsikać nowy krzak:) Szukamy wolontariuszy, którzy chcieliby odwiedzać nasze psiaki w schronisku, zabierać je na spacery, drapać za uchem, wyczesać, poznać je i pomóc w szukaniu nowych, dobrych domów, żeby nie musiały tkwić w beznadziei, w samotności za kratami.

Idzie wiosna ciepłe dni, dużo słońca - nie siedź w domu, wpadnij do naszych psów odwdzięczą się machaniem ogona i bezwarunkową miłością!

Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych
506 403 514
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Album ze zdjęciami psiaków na facebooku

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Schronisko w Starogardzie Gdańskim

piątek, 02 marca 2012

Aktualne informacje ze schroniska, zwierzaki do adopcji: Link do strony schroniska.

Dlaczego im pomagać? Bo mają pomysły warte naśladowania, to schronisko warte wsparcia: Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Starogardzie Gdańskim organizuje od niedawna spacery przyjaźni. Trzeci z nich odbył się 26-go lutego 2012.

Oto, co piszą organizatorzy: "Poprzedni spacer okazał się wielkim sukcesem i dzięki państwu udało nam się wyprowadzić całe schronisko! A do tego przyniósł naszym psiakom naprawdę wiele dobrego - znowu pełną parą ruszyły adopcje a kilkanaście psiaków poszło do domków. Na taki spacer zapraszamy każdego! Pojedyncze osoby jak i całe rodziny! Mamy również nadzieję, że dopisze pogoda! Nasze psiaki ZAWSZE czekają na Was z utęsknieniem i wielką radością!!! Wystarczy przyjść! Otrzymają państwo pieska na smyczy z kagańcem i jedyne co trzeba zrobić to wyjść z nim na miasto razem z resztą dobrych serc, i pokazać zwierzakom ŚWIAT BEZ KRAT."

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Schronisko w Starogardzie Gdańskim

   

Głosowanie w Krakvecie

wtorek, 31 stycznia 2012

Krakvet co miesiąc organizuje ankietę, w której głosujący wybierają podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom, ich zdaniem najbardziej potrzebujący pomocy. Zwycięzca otrzymuje od Krakvetu pomoc w postaci wybranych przez siebie produktów (karm i żwirków) o wartości ok. 9 000 – 14 000 zł.

Głosowanie odbywa się co miesiąc, dając nam możliwość wybrania schroniska, które otrzyma pomoc. Po jednorazowej rejestracji samo głosowanie trwa parę sekund. :)

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Głosowanie w Krakvecie

   

Schronisko w Krzesimowie prosi o pomoc

środa, 16 listopada 2011

 

Niezbędna jest SUCHA KARMA i wszelkiego rodzaju jedzenie, które pozwoli psiakom przetrwać zimę. Zbieramy również miski, koce, posłania oraz wszelkiego rodzaju akcesoria dla psów.

Te dary są niezbędne i bardzo potrzebne w ciągu całego roku - jeśli możesz pomóc, bardzo prosimy o kontakt ze schroniskiem:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. 504 113 171, 508 071 079, 885 909 615

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Schronisko w Krzesimowie prosi o pomoc

   

Schroniska w Pile i Jędrzejewie

poniedziałek, 12 marca 2012

Schroniska są dwa: jedno w Gładyszewie koło Piły drugie w Jędrzejewie koło Czarnkowa. Do tego 4 punkty adopcyjne w Chodzieży, Margoninie, Złotowie, Choszcznie. Wolontariuszki są tylko dwie a psiaków łącznie ok. 100...

Link do blogu z ofertami adopcyjnymi i szczegółowymi informacjami: Schroniska w Pile i Jędrzejewie

Tak piszą o sobie: "... prosimy o wyrozumiałość jeśli nie odpowiemy na jakieś pytania, ale każda z nas ma swoje prywatne życie i swoje zwierzaki, więc nie zawsze mamy czas by siedzieć przy komputerze a to co robimy, robimy tylko i wyłącznie z dobroci serca poświęcając masę własnego czasu i pieniędzy. Nie jesteśmy w stanie pisać na bieżąco o każdym piesku i co chwile dodawać nowe jego zdjęcia, informacje jakie są zamieszczane są jedynymi informacjami, nie mamy też możliwości spr. piesków na koty czy dzieci. Trzeba się tez liczyć z tym że niektóre z ogłoszonych psiaków mogą już mieć domy, my staramy się na bieżąco wszystko aktualizować ale ze schroniskiem w Jędrzejewie niestety mamy o wiele słabszy kontakt niż ze schroniskiem w Pile.

Niestety  w schronisku bywamy minimum raz na miesiąc, więc większość aktualizacji załatwiamy telefonicznie, a nikt nie opłaca nam rachunków tel. czasem zwyczajnie nie mamy środków na koncie by do kogoś odp. czy oddzwonić, dojazdy do schronisk tez nie są tanie wolontariuszka Marta ma do każdego z  nich w jedną stronę ok 60km Magda nieco bliżej."

Czy Wy też uważacie, że warto im pomóc??

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

"Karmimy psiaki" - dla schroniska w Zabrzu

piątek, 18 listopada 2011

W schronisku dla bezdomnych zwierząt w Zabrzu przebywa ponad 300 psów, które czekają tam na swój lepszy los i ludzi, którzy zechcą przygarnąć je pod swój dach. Pracownicy schroniska od lat starają się zapewnić zwierzakom jak najlepsze warunki, jednak bez pomocy z zewnątrz jest to bardzo trudne.

Dlatego na początku listopada ruszyła akcja "Karmimy Psiaki" - ogólnopolska inicjatywa, której celem jest zebranie karmy dla podopiecznych zabrzańskiego schroniska.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: "Karmimy psiaki" - dla schroniska w Zabrzu

   

Fundacja Grey Animals

sobota, 22 października 2011

Potrzebne domy tymczasowe, domy stałe (zwłaszcza dla szczeniaków), wsparcie finansowe na karmę i sterylizacje dla suczek... Akcja Fundacji Grey Animals, naprawdę potrzebują pomocy.

Potrzebne przede wszystkim wsparcie finansowe, adopcje wirtualne, domy tymczasowe, pomoc w ogłaszaniu zwierząt, pomoc na miejscu, także w interwencjach, pomoc rzeczowa (karma dla psów i pasza dla koni, środki na odrobaczanie, witaminy, smycze, obroże itd. ) - zobacz więcej.

Jedna z przykładowych akcji fundacji - dlatego warto im pomóc: "W małej wiosce w powiecie kluczborskim mieszka pewna starsza pani, a z nią mieszka stado około 15-20 psów. Kiedyś kilka psów przygarnęła, chciała pomóc. Później ludzie przynosili, podrzucali, psy się mnożyły... Stado urosło, psy biegają po wsi, zagryzają ludziom kury, gonią rowerzystów. I jest ich coraz więcej..."-  Przeczytaj, pomyśl, może możesz pomóc?

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych Bernardyn

poniedziałek, 25 kwietnia 2011

Fundacja BERNARDYN może polegać tylko na darowiznach i darach rzeczowych, od paru tygodni także na 1%. Zdając sobie sprawę z ogromu ich potrzeb proszę w ich imieniu o wsparcie. Oto list Fundacji - proszę, zapoznajcie się z nim i, jeśli możecie, po prostu pomóżcie:

"Fundacja BERNARDYN dziękuje za dary rzeczowe (lekarstwa, środki medyczne i pielęgnacyjne, żywność i akcesoria) przesłane lub przywiezione zwierzętom, będącym pod opieką organizacji. Szczególnie dziękujemy za pomoc w leczeniu i opiece Marcina i Stefana. Specjalne podziękowania dla Pana Ireneusza za stałą wirtualną opiekę nad Michasiem.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych Bernardyn

   

Przystań Ocalenie

środa, 13 kwietnia 2011

PRZYSTAŃ OCALENIE - Im warto pomóc, a bardzo pomocy potrzebują. Przystań ma poważne kłopoty finansowe. Potrzebne przede wszystkim pieniądze i karma. Nie jest wesoło a każdy, kto zna to miejsce, wie o co toczy się walka.

Aktualne zbiórki, zorganizowane przy pomocy katowickiej grupie Vivy.

Strona Przystani - aktualne akcje, problemy, sukcesy... a na dziś przede wszystkim dane do wpłat i darowizn, kontakt i dane do 1% podatku;

26.02.2011, TVS.PL - Ocalić Przystań Ocalenie - przytulisko w finansowych tarapatach - artykuł o sytuacji przytuliska: "Ich celem jest ratowanie zwierząt, na które zapadł już kiedyś wyrok. "Przystań Ocalenie" w tej dziedzinie ma ogólnopolskie sukcesy. Te natomiast, choć cieszą, sporo też kosztują. W budżecie przytuliska pojawiła się dziura, która jeśli nic się nie zmieni, może stać się przyczyną jego zamknięcia. A zakończenie działalności "Przystani" dla tych zwierząt może się okazać wykonaniem zawieszonego kiedyś wyroku."

Świetny artykuł o powstaniu Przystani - dlatego warto im pomóc: Czy mięso może cierpieć?

Artykuł z 2008 - "Spokojna przystań" - jak było...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Schronisko w Celestynowie

piątek, 11 marca 2011

Obecnie w Celestynowie aktywnie działają wolontariusze - starają się dbać o adopcje, ciepłe schronienie, jedzenie dla zwierząt. Przyda się każda pomoc - każda para rąk, także koce, ręczniki, miski, smycze, obroże, karma, legowiska, kuwety, karma, szczotki...:

adres schroniska:

 • ul. Prosta 3, 05-430 Celestynów
  tel. 22 789-70-61

wolontariusze:

na Facebook:

________________

Przeczytaj także:  O Celestynowie...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com