koci kącik

JAŚKO schronisko dla zwierząt w Łodzi

Przeglądając facebook natknęłam się na niesamowitego psa. Ot, zwyczajny, nierasowy, mnie jednak zachwycił - JAŚKO, największy na świecie przyjaciel kotów.

JAŚKO wpadł pod tramwaj, stracił wtedy przednią łapę... cierpienie, samotność... Po operacji psiak wymagał specjalnej opieki, więc został umieszczony tam, gdzie ciepło: w kociarni. I okazało się, że JAŚKO uwielbia koty! - one wchodzą mu na głowę, wyjadają z miski, korzystają z jego legowiska... Wtedy wpadł mi do głowy ten pomysł.

Zrobię kącik adopcyjny dla kotów.

Spytacie dlaczego na psiej stronie? Ponieważ wiele osób nie wierzy, że pies i kot umieją żyć razem w zgodzie i w przyjaźni. A także dlatego, żeby Jaśko - ten radosny koci przyjaciel - pozostał długo w naszej pamięci jako symbol tej zgody...

A JAŚKO? Mimo wypadku wciąż pełen radości i energii - wiecznie uśmiechnięty, za człowiekiem najchętniej by chodził krok w krok - trzyłapny pies idealny. I po długim czekaniu w schronisku wreszcie znalazł swój dom, i jego ktoś pokochał. Jeśli więc polubiłeś JAŚKA dowiedz się o nim więcej.

Dom Tymczasowy "Przygarnij nas" prosi o pomoc!

wtorek, 07 sierpnia 2012

 

W imieniu Joasi serdecznie proszę o wsparcie dla jej podopiecznych. Oto Jej apel:

WITAM SERDECZNIE!!!!

Nazywam się Joanna Bućko i niektórzy już mnie znają... Mieszkam w Sokółce k/Białegostoku czyli na tzw. krańcach wschodnich, o "rzut beretem" od granicy z Białorusią; w miejscu gdzie - jak mówią - "nawet wrony zawracają". Bezdomnym zwierzętom pomagam od najmłodszych lat...

Jak zaczynałam - wielu z Was nie było jeszcze na świecie :)))

Mój dom tymczasowy nazywa się "Przygarnij nas". Nie jestem fundacją,stowarzyszeniem czy inną organizacją. Jestem osobą prywatną i przez długie lata dawałam sobie radę sama, nie prosiłam nikogo o pomoc finansową. Jednak w 2010r. moja sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu. Teraz nie jest lepiej - jest nawet jeszcze trudniej... Ubyło dochodów, ale za to przybyło zwierzaków pod moim dachem jak i ogólnie pod moją opieką. Na chwilę obecną mam ich pod opieką ok. 60, a nie mam stałej pracy i działam sama.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Dom Tymczasowy "Przygarnij nas" prosi o pomoc!

   

Mopsik dla Barlinka, Barlinek dla kotów

niedziela, 24 czerwca 2012

Akcja dla kotów bezdomnych - szczegóły tutaj:

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Pomysł na koty miejskie w Warszawie

środa, 28 marca 2012

"Uwarunkowania biologiczne zjawiska, Założenia projektu, Znane metody postępowania, Praktyka Miasta Warszawy, Projekt TNR dla Warszawy, Sytuacja prawna kotów miejskich" - czyli przyczyny, skutki i pomysły na rozwiązanie.

http://www.argos.org.pl/pomysl_100811.pdf

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

KOTYlion zbiera 1%

poniedziałek, 26 marca 2012

Szczegółowe informacje na stronie:  http://kotylion.vot.pl/

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie sterylizacji kotów i obowiązków gminy.

wtorek, 28 lutego 2012

List stanowi odpowiedź na zapytanie Pani Joanny Zaremby z Fundacji For Animals, w sprawie kotów wolnożyjących w aglomeracjach miejskich. Listopad 2008.

Parę cytatów:

"W przeciwieństwie do psów, dobrze sobie radzą w miastach i nie stanowią takiego zagrożenia dla ludzi jak psy pozostające bez odpowiedniego dozoru. Dlatego wydaje się, iż w przypadku, gdy człowiek będzie utrzymywał populację kotów w odpowiedniej liczebności, koty będą w stanie znaleźć sobie właściwe miejsce oraz utrzymać w dobrej kondycji, a mieszkańcy miast nie odczują ich obecności jako uciążliwej. "

"... odławianie kotów i umieszczanie ich w schroniskach dla bezdomnych zwierząt, nie jest działaniem, które może przynieść korzyść zwierzętom. Koty żyjące od urodzenia na wolności z trudem przystosowują się do warunków życia w schronisku. "

"Podstawą systemu opieki i kontroli populacji kotów bytujących w miastach powinny być działania prowadzące do ograniczenia ich populacji, przede wszystkim sterylizacja zwierząt. "

"Konieczne jest także udzielenie pewnego wsparcia kotom, czyli udostępnienie miejsc, gdzie zwierzęta mogłyby znaleźć schronienie, częściowe dokarmianie itd. "

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Kocia Mama - jak to działa

poniedziałek, 13 lutego 2012

13.02.2012, nasztomaszow.pl - "Kocia Mama" - jak to działa. "Jako szefowa Fundacji Kociej Mamy zostałam poproszona o napisanie cyklu artykułów , mających na celu przybliżenie metod naszej pracy oraz zapoznanie z zasadami jakie w fundacji obowiązują. Przede wszystkim pragnę bardzo gorąco podziękować dziennikarzom za chęć pomocy w promocji FKM na nowych dla niej terenach. Tym razem w Tomaszowie Mazowieckim."

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

SJN – Sterylizacja Jest Najważniejsza

poniedziałek, 28 listopada 2011

19.02.2011, dziennikwschodni.pl - SJN – Sterylizacja Jest Najważniejsza. "Najbardziej boję się wiosny. Wtedy jest wysyp kociąt. Gdy dzwoni telefon, to na sam dźwięk jestem cała w nerwach, bo wiem, że zaraz będę musiała jechać i ratować jakieś kociaki." - Rozmowa z Katarzyną Drelich, prezesem Fundacji "Felis”

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Adopcje kotów

środa, 16 lutego 2011

KOTERIA - Adopcje ekspresowe 7-dniowe:

Akcja szukania domów połączona z akcją sterylizacji. Bezdomne kotki są odławiane i sterylizowane. Po zabiegu spędzają w Koterii 7 dni. Jeżeli są zdrowe i silne, a przy tym nieoswojone, wracają na swoje terytoria. Ale nieraz są zwierzętami zdrowymi, które spędzają u nas TYLKO 7 dni, przez który to czas łaszą się, ocierają, barankują, mruczą i proszą o dom, choćby tymczasowy. Koteria jednak nie jest przystosowana i NIE MA MIEJSCA oraz możliwości na przetrzymywanie kotów dłużej niż to konieczne. Przedłużone zamknięcie w klatce mogłoby dodatkowo niekorzystnie odbić się na ich zdrowiu. Tu też prezentujemy koty, które mają TYLKO 7 DNI na znalezienie domu. Po tym czasie kotki wracają na ulicę. :(

Adopcje przeprowadzane są po wstępnej rozmowie i podpisaniu umowy adopcyjnej.

Kontakt w sprawie adopcji: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 667 678 991
lek. wet. Izabela Piórkowska
(w dni powszednie w godz. 10-15, nie zrażać się nieodbieraniem i próbować za kilka minut ;))

____________

Potrzebna pomoc - koty szukają domów:

____________

Adopcje wirtualne kotów:

____________

Polecam artykuły:

 

_

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com