jeszcze trochę o pomaganiu

Tu umieszczam artykuły, które po prostu nie pasują mi do innych działów, ale związana z pomaganiem. Będą takie o pomaganiu ogólnie, o przykładach gdzie szukać pomocy, i tych, komu trzeba pomóc, będą też o tym jak nie pomagać - zazwyczaj materiał do przemyśleń.

empatia.pl - ludzie rozsądnie radykalni

piątek, 27 lipca 2012

Zapraszam na stronę www.empatia.pl - jeśli masz pytania dotyczące weganizmu, jeśli chcesz pomóc zwierzętom a nie wiesz jak, jeśli szukasz innych osób o podobnych priorytetach zajrzyj tam.

"Stowarzyszenie Empatia zostało założone przez grupę osób przekonanych o konieczności głębokich zmian kulturowych, szczególnie w dziedzinie stosunku człowieka do innych czujących istot. Wybieramy weganizm jako ideę i sposób życia pełen szacunku i współczucia, które nie ograniczają się tylko do ludzi. Cenimy wszystko, co do takiego życia prowadzi. Przyłącz się do nas.

Empatia.pl to serwis stowarzyszenia Empatia działającego na rzecz praw zwierząt i promocji weganizmu. Nie ma drugiej takiej organizacji w Polsce. To prawdziwy fenomen ruchu prozwierzęcego, który stanowią ludzie rozsądnie radykalni i nie bojący się działać w sposób niekonwencjonalny, ale zawsze z wykluczeniem przemocy. W serwisie empatia.pl znajdziesz opisy kampanii i akcji, wzory petycji, pism i ulotek, dział aktualności, galerie zdjęć i różne materiały dodatkowe, a także informacje dotyczące zasad współpracy i członkostwa oraz opis celów działania stowarzyszenia. Możesz także zamówić e-newsletter Empatii, który dostarczy Ci zawsze świeże info na temat kolejnych działań. "

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Pieskie życie w mroźne dni

sobota, 25 lutego 2012

Artykuł odnosi się do schroniska olsztyńskiego, ale te problemy dotyczą wszystkich polskich schronisk. Jeśli masz zbędne rzeczy przydatne zwierzętom, zapytaj w najbliższym schronisku, przytulisku, fundacji prozwierzęcej - pewnie chętnie skorzystają z pomocy.

09.02.0212, zwierzeta.wm.pl - Pieskie życie w mroźne dni. Ubiór na cebulkę, ciepła herbata i tłuste kremy. Ludzie wiedzą, jak radzić sobie z mrozami, ale zwierzaki z olsztyńskiego schroniska cierpią z powodu niskiej temperatury. - Najsłabsze i najbardziej wychłodzone psy i koty zabieramy do ocieplanych klatek, a nawet do korytarzy biur - mówi Anna Barańska, dyrektorka placówki. Dlatego, by pomóc, reaktywujemy nasz Klub Przyjaciół Schroniska dla Zwierząt i ponownie zbieramy koce na posłania dla zwierzaków.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Kogo pokocha pani Z.?

wtorek, 01 marca 2011

Ciekawy artykuł o tym jak pomoc bezdomnym zwierzętom może przerodzić się w zbieractwo - zwłaszcza, gdy sąsiedzi zauważą, że tak pani ma już parę zwierząt - przecież jedno więcej niewiele zmieni?... i gdy zabraknie asertywności aby powiedzieć "dość". Wtedy z miłej, zagubionej pani Empatycznej powstaje zadowolona z siebie i odstręczająca Pani Zbieraczka. Chęć pomocy przeradza się w nałóg, który niszczy wszystkich wokół...

Cały artykuł "Kogo pokocha pani Z.?" dostępny na stronie koteria.org.pl. Zapraszam!

kabanta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com