byli, widzieli, opisali

Zapraszam do przeczytania opinii osób, które były w schroniskach, w fundacjach, miały bezpośredni kontakt z firmami i organizacjami, które mają pomagać zwierzętom. Opinie pozytywne powiedzą nam, komu naprawdę warto pomagać, szczególnie finansowo... opinie negatywne - kogo obserwować, gdzie są zwierzęta zaniedbywane.

Żadna oficjalna informacja nie zastąpi nam takich osobistych doświadczeń i opinii.

"Pracowałem w schronisku dla zwierząt. Dowiedz się, jak tam jest"

poniedziałek, 27 sierpnia 2012

27.08.2012, wiadomosci24.pl - Pracowałem w schronisku dla zwierząt. Dowiedz się, jak tam jest. "Schronisko dla zwierząt widziane oczami osoby, która spędziła tam kilkanaście godzin. Jeśli nie możesz tego sam poczuć, to chociaż przeczytaj.

W telewizji bardzo często pojawia się temat schronisk dla zwierząt. W wakacje jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ ludzie pozbywają się niechcianych zwierząt, wyrzucając je na ulicę. Niby to my jesteśmy tymi bardziej inteligentnymi istotami, ale w tym przypadku zachowujemy się gorzej niż lwy pożerające antylopę.

Czy ktoś zastanawiał się, jak jest naprawdę w schronisku dla zwierząt? Wiele się słyszy, a nawet widzi, ale ile osób było w schronisku? Na pewno spora część osób powie, że była tam i widziała jak to wygląda. Jednak tutaj trzeba zauważyć jedną, wielką różnicę. Idąc do schroniska jesteśmy gośćmi. Nie możemy ogarnąć wszystkiego, co widzimy i zanim zacznie do nas docierać tragedia tych zwierząt, mamy już swojego psa czy kota i wracamy do domu..."

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Tak było - Akcja "Szukam domu" - Tarnów

wtorek, 22 listopada 2011

20 sierpnia 2011 odbyła się trzecia edycja akcji "SZUKAM DOMU" - Fundacja Zmieńmy Świat - Tarnów

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

Schronisko dla Zwierząt Krotoszyn

poniedziałek, 18 lipca 2011

Witam,

chciałabym tu napisać kilka słów. Dziś z tego schroniska odebrałam pieska - Micha - stary piesek. Jestem szczęśliwa i już kocham go ogromnie jak wszystkie inne moje zwierzaki i zapewnię Mu godziwą, dostatnią starość.

Ale czuję się zobowiązana, aby przedstawić swoje obserwacje i odczucia.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Schronisko dla Zwierząt Krotoszyn

   

Marsz (nie)milczenia - byłam, widziałam :)

poniedziałek, 04 kwietnia 2011

Tak dla przypomnienia i dla niezorientowanych - ideą przewodnią akcji Marsz (NIE)milczenia jest problem przemocy stosowanej wobec zwierząt najbliższych człowiekowi i towarzyszących mu na co dzień. Pamiętamy też o zwierzętach hodowanych na mięso, mleko czy futra, przetrzymywanych w cyrku czy takich na których przeprowadza się eksperymenty.

Chodzi o uświadomienie społeczeństwa, aby reagowało na akty przemocy wobec zwierząt mając w pamięci, że niewielka jest granica między agresją wobec zwierząt a agresją wobec ludzi; o pomoc wszystkim zwierzakom, bo same nie mogą się obronić, nie mogą powiedzieć "nie krzywdź mnie, to mnie boli"...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Więcej: Marsz (nie)milczenia - byłam, widziałam :)