JAŚ - psie dziecko z pseudohodowli

JAŚ Fundacja Bernardyn
  • płeć: pies
  • wiek: 16 miesięcy
  • wielkość: bernardyn/bardzo duży
  • inne: psiak wymaga specjalnej opieki, tylko do adopcji wirtualnej

Jaś do końca swoich dni pozostanie w Fundacji. Bardzo potrzebny jest ktoś, kto zasponsoruje jego bieżące potrzeby: specjalistyczną karmę, regularne badania krwi i ortopedyczne.

Historia Jasieńka:

Urodził się 3 listopada 2009 w podkrakowskiej wsi, od 24 lutego 2010 jest pod opieką Fundacji. Właściciele zrzekli się psa po stwierdzeniu ciężkiej wady genetycznej i koniecznego w związku z tym podjęcia leczenia. Diagnoza lekarza ortopedy: osteodystrofia przerostowa, zatrzymanie wzrostu kości łokciowej nasady dalszej, poważne zaburzenia mineralne.

Z wywiadu wiemy, że w miocie urodził się jeszcze jeden taki ułomny szczeniak. Co się z nim później stało nie udało nam się dowiedzieć. Najprawdopodobniej już nie żyje lub wegetuje gdzieś w bólu. Kolejne ofiary bezmyślnego rozmnażania, dzieci pseudohodowli...

Jaś przeżył kilka operacji obu łapek i miednicy (w szpitalu Kliniki Ortopedycznej NIEDZIELSKI), między nimi okresy rehabilitacji, badania, prześwietlenia, zastrzyki... całe dzieciństwo tego psiaczka w szpitalu. Otoczony opieką i miłością radzi sobie coraz lepiej, niestety w czasie upału czasem puchną mu łapy (zniekształcenia w obrębie obręczy barkowej wywołują problemy z krążeniem).

Wrzesień 2010: konsultacje i dokładne badania diagnostyczne, przeprowadzone w Łodzi, Klinika AS, dr J. Balcerak.

"Po urodzeniu odrzucony przez sukę, wychowany na butelce, od szczeniaka problemy z kończynami - krzywe; obie kończyny piersiowe - przedramiona wygięte łukowato, miękkie, niedźwiedzie łapy z odstawieniem zewnętrznym poniżej nadgarstka, zewnętrznie odstawione łokcie... rtg: widoczne silne przejaśnienia warstw szpikowych zarówno w kościach przedramieniowych jak i łokciowych obu kończyn, warstwa korowa silnie ścieńczała (jak obrysowana ołówkiem)... Poinformowano opiekunki o ryzyku złamań patologicznych zmienionych kości. Jakakolwiek kolejna interwencja chirurgiczna ze względu na stan tkanki kostnej niemożliwa. Ekg: Wysokie T może wskazywać na hiperkaliemię... Obrzęki prawdopodobnie wywołane zaburzeniami krążenia w kończynach piersiowych - silna deformacja. Pies ruchliwy, zainteresowany otoczeniem".

Taki jest stan Jasia na dzień dzisiejszy. Rokowania złe. W każdej chwili mogą złamać się przednie nóżki, mogą zacząć się problemy z wstawaniem na tylne lub nastąpi atak serca. Dzisiaj jest radosny, nic nie boli, świat czeka na Zdobywcę. Każdy dzień jest ważny, nie mamy dużo czasu....Jasiu wazy 50 kg.

Jasiu ma tak żyć, jakby każdy dzień był jego ostatnim.

Potrzebna jest ktoś, kto zasponsoruje jego bieżące potrzeby: specjalistyczną karmę, regularne badania krwi i ortopedyczne.

kontakt: Fundacja Bernardyn

wątek na facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com